Ubezpieczenia zegarków – Czym są i dlaczego warto z nich korzystać?

Chociaż dużo się mówi o tym, jak chronić swoją biżuterię, ważne jest, aby pamiętać, że kradzież nie jest jedynym zagrożeniem. Możesz również być narażony na utratę lub uszkodzenie spowodowane ogniem, wodą, a nawet zaniedbaniem. W tym tekście poruszamy temat ubezpieczeń zegarków, odpowiadamy na pytanie czym są i dlaczego warto z nich korzystać.

Ubezpieczenie zegarków

Ubezpieczenie zegarków to usługa oferowana przez większość głównych ubezpieczycieli w ramach ich polis na mieszkanie i auto. Ten rodzaj polisy chroni Twój zegarek przed kradzieżą lub utratą, gdy nie jest on w Twoim posiadaniu. Innymi słowy, jeśli ktoś ukradnie Twój zegarek, gdy jest w domu lub w pracy, ubezpieczyciel zwróci Ci wartość przedmiotu do wysokości limitu polisy. Istnieje również możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia chroniącego przed uszkodzeniami spowodowanymi przez pożar lub powódź.

Kwota, jaką płacisz za swoją polisę, zależy od kilku czynników. Ogólnie im wyższa wartość Twojej kolekcji zegarków, tym wyższa będzie składka. 

Ubezpieczenie zegarków dotyczy nie tylko drogich zegarków, ale także tych, którzy chcą chronić np. jako swoją inwestycję w zegarek. Ubezpieczenie zegarka jest niezbędnym elementem posiadania czasomierza ale należy je wziąć pod uwagę, jeśli chcesz mieć pewność, że zegarek zostanie nam zrekompensowany, jeśli zostanie skradziony lub uszkodzony w sposób uniemożliwiający naprawę.

Jakie są zagrożenia?

Posiadanie luksusowego zegarka wiąże się z wieloma zagrożeniami, w tym kradzieżą i uszkodzeniem. Jeśli posiadasz drogi zegarek na rękę i chcesz chronić swoją inwestycję, warto zastanowić się, czy powinieneś wykupić ubezpieczenie zegarka.

Kradzież

Drogie zegarki na rękę są często celem złodziei, którzy chcą szybko się wzbogacić, więc warto upewnić się, że jeśli coś się stanie, będziesz w stanie kupić kolejny zegarek bez konieczności płacenia za naprawy czy nowy zakup (więcej).

Szkoda

Jeśli zdecydujesz, że chcesz wykupić ubezpieczenie zegarka, ważne jest, aby zastanowić się, ile będzie kosztować polisa i czy polisa obejmuje przypadkowe uszkodzenie, a także kradzież lub utratę przedmiotu. Szkody spowodowane uderzeniem lub zepsuciem są wbrew pozorom częste i warto wybierać taki zakres asekuracji jeśli ubezpieczony zegarek nosimy na co dzień.

Korzyści ubezpieczeniowe

Główną zaletą ubezpieczenia zegarka jest to, że możesz go naprawić na wypadek, gdyby się zepsuł. Oznacza to, że jeśli Twój drogi zegarek przestanie działać lub zostanie skradziony, producent bezpłatnie go naprawi lub otrzymamy za niego odszkodowanie. W większości przypadków oznacza to, że możesz wykonać kosztowną naprawę bez konieczności płacenia z własnej kieszeni.