Zegarek – dlaczego warto ubezpieczyć?

Zegarek to gadżet, który od dawna przestał już pełnić jedynie funkcję praktyczne. Dziś nie służy jedynie do wskazywania godziny. Zegarek stał się ważnym dodatkiem całej stylizacji. Dobrze dobrany dodaje prestiżu. Nie może zatem dziwić, że coraz więcej osób traktuje jego zakup jak dobrą inwestycję i stawia na renomowane marki. Drogi zegarek potrzebuje jednak odpowiedniej ochrony. Mowa tu o jego ubezpieczeniu. Czy warto to zrobić?

Ubezpieczenie zegarka

Sam koszt ubezpieczenia zegarka uzależniony jest od różnych czynników

Dostępne na rynku ubezpieczenia zegarków (z których ofertą zapoznasz się tutaj: http://www.mgzgama.pl/ubezpieczenia/precjoza-domowe/) różnią się od siebie. Przede wszystkim można je podzielić na dwa typy. Pierwszym jest ubezpieczenie zegarka jako mienia ruchomego w polisie mieszkaniowej. Drugim jest ubezpieczenie zegarka w ramach osobnej polisy. W przypadku tego drugiego rozwiązania, do ubezpieczenia zegarka dochodzi w momencie jego zakupu. Renomowane salony współpracują stale z firmami ubezpieczeniowymi, a dzięki temu są w stanie zaoferować swoim klientom korzystne polisy ubezpieczeniowe. Ubezpieczenie zegarka w chwili jego zakupu znacznie ułatwia całą procedurę. Wynika to z tego, że aby móc zawrzeć umowę ubezpieczeniową konieczne jest przedstawienie dokumentu świadczącego o jego wartości. W salonie podczas zakupu nie ma z tym problemu. Decydując się na ubezpieczenie zegarka, szczególną uwagę zwrócić należy na jego zakres.

Zakres ubezpieczenia zegarka

Zakres ubezpieczenia zegarków jest bardzo szeroki. Wszystko zależy od konkretnej oferty towarzystwa ubezpieczeniowego. Najczęściej wybierane są tego polisy ubezpieczeniowe, które zapewniają ochronę w przypadku kradzieży zegarka. Wiedzieć jednak trzeba, że najczęściej dotyczy to dwóch sytuacji. Mowa tu o rabunku w czasie jego noszenia oraz o kradzieży w czasie transportu. W obu tych przypadkach właściciel zegarka możliwe liczyć na odszkodowanie w ramach polisy ubezpieczeniowej. Taka możliwość do duża zachęta do wykupu ubezpieczenia.

Koszt ubezpieczenia zegarka

Sam koszt ubezpieczenia zegarka uzależniony jest od różnych czynników. Oczywiście największy wpływ na cenę polisy ubezpieczeniowej ma wartość zegarka. Na koszt ubezpieczenia wpływ ma także zakres ubezpieczenia oraz okres, na jaki zawarta ma być umowa. Nie jest tajemnicą, że im większa jest wartość zegarka, tym wyższy może być koszt ubezpieczenia. Z drugiej strony, oznacza to również większą kwotę odszkodowania, jaką można uzyskać, jeśli dojdzie do sytuacji, w której będzie do konieczne.

Markowy zegarek zawsze może paść łupem złodzieja. Lepiej jest się dobrze zabezpieczyć na wypadek takiej sytuacji. Najlepszym rozwiązaniem jest tu zawarcie polisy ubezpieczeniowej.