Jak wykupić ubezpieczenia biżuterii?

Firmy ubezpieczeniowe oferują kilka możliwości ubezpieczenia biżuterii ze strony www.mgzgama.pl. Niektóre metody są bardziej, inne mniej skomplikowane. Najprostszym sposobem na zadbanie o bezpieczeństwo biżuterii, będzie wykupienie polisy mieszkaniowej, która zostanie rozszerzona o odpowiednie dodatki. Dodatkiem, który należy wykupić są ruchomości domowe, ponieważ naszyjniki, kolczyki, pierścionki i inne rodzaje biżuterii traktuje się jako elementy wyposażenia.

Jeżeli interesują cię ubezpieczenia biżuterii, która jest bardzo wartościowa, to dobrym rozwiązaniem może być ubezpieczenie jej jako mienia specjalnego lub przedmiotu wartościowego. Inną możliwością ubezpieczenia biżuterii jest wykupienie polisy firmowej. Warto jednak zaznaczyć, że taką możliwość mają jedynie osoby, które prowadzą firmę, która w jakiś sposób jest związana z branżą jubilerską. Szukając sposobów na ochronę swojej biżuterii, możesz się również zdecydować na wykupienie polisy, która pozwoli na ubezpieczenie pierścionków, naszyjników, kolczyków i bransoletek od kradzieży oraz uszkodzenia. Tego typu produktów jest jednak niewiele, a dodatkowo, chcąc ubezpieczyć biżuterię w ten sposób zazwyczaj trzeba również ubezpieczyć inne przedmioty, np. samochód.

Jakie powody przemawiają za ubezpieczeniem biżuterii?

Ubezpieczając różne przedmioty należy zawsze brać pod uwagę, jak dużą wartość one dla nas mają. W przypadku ubezpieczenia biżuterii z polisy mieszkaniowej, poprzez wykupienie dodatku chroniącego mienie ruchome, nasze kosztowności będą w taki sam sposób jak mury domu oraz elementy stałe. Niestety, pożary, powodzie i kradzieże, nie zawsze spotykają sąsiadów lub nieznajomych. Podstawowe pakiety ubezpieczeniowe pozwalają zazwyczaj na zabezpieczenie mienia na wypadek pożaru oraz innych zdarzeń losowych. Dla osób, którym zależy na posiadaniu ubezpieczenia w każdej, nawet niemożliwej do przewidzenia, sytuacji, powstały polisy all risks.

Obawiasz się konkretnych sytuacji? Wykupując podstawowe ubezpieczenie, zazwyczaj możesz je dowolnie rozszerzyć. W przypadku chęci chronienia kosztowności, warto pomyśleć o wykupieniu polisy obejmującej rabunek, kradzież zwykłą lub kradzież z włamaniem. Czym różnią się wspomniane rodzaje kradzieży? W przypadku zwykłej kradzieży nie ma śladów włamania, np. w postaci wyłamanego zamka. Tego typu dodatki nie są oferowane we wszystkich firmach. Jeśli więc zależy ci na takiej usłudze, prawdopodobnie będziesz musiał sprawdzić oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. W przypadku kradzieży z włamaniem, ślady pozostawione przez włamywacza są widoczne, np. ze względu na wybicie szyby.