Co obejmuje ubezpieczenie zegarków oraz ile to kosztuje?

Zegarki służą nie tylko do sprawdzenia godziny, ale w zdecydowanej mierze traktowane są jako element biżuterii. Dlatego są modele, które potrafią kosztować kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tego typu mienie warto objąć ochroną zarówno od kradzieży, jak i uszkodzenia. Producenci oferują różnej maści ubezpieczenia zegarków, jednak są one bardzo mocno ograniczone oraz obowiązują one na pewien okres. Podczas zakupu zegarka warto rozważyć zakup ubezpieczenia, a zwłaszcza że nie jest to skomplikowana rzecz oraz nie szczególnie drogi wydatek.

Jak należy ubezpieczyć zegarek?

Ubezpieczenie zegarków można zrobić w sposób indywidualny, dokonuje się to zazwyczaj w sklepie podczas jego zakupu. Ułatwione zadanie mają osoby prowadzące działalność gospodarczą, które w pewien sposób łączą się z zegarkami. Tu nie ma żadnego problemu, omawiane mienie ubezpiecza się w ramach prowadzonej działalności. Co z osobami, które mają w swoich domach pudełka z drogimi zegarkami lub wiszące na ścianach zabytkowe zegarki, które również potrafią sporo kosztować? Tutaj z rozwiązaniem przychodzi polisa mieszkaniowa. Prywatne mienie jak biżuteria oraz kosztowne zegarki możemy również włączyć jako ruchomości domowe lub włączyć je w charakterze przedmiotu wartościowego.

Kiedy można ubezpieczyć zegarki w ramach polisy firmowej?

Osoby zajmujące się na co dzień sprzedażą zegarków lub ich naprawą czy konserwacją, mogą je ubezpieczyć w ramach polisy firmowej. Bardziej skomplikowane staje się, kiedy wykorzystujemy kosztowne zegarki w swoim biznesie w ramach podkreślenia swojego prestiżu. Ubezpieczenie zegarków obejmuje kradzież, pożar oraz inne zdarzenia losowe. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie zegarków na wypadek uszkodzenia przez pracowników firmy. 

Ubezpieczenie zegarków w ramach mienia ruchomego


Większość przedmiotów znajdujących się w naszych domach, czy mieszkaniach zaliczana jest do mienia ruchomego. Oczywiście zegarki również należy zaliczyć do tej grupy. Podstawową polisę mieszkaniową można rozszerzyć o dodatkowe mienie ruchome, za które oczywiście trzeba dodatkowo zapłacić. Jednak jest to inwestycja, która daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju na wypadek jakiegokolwiek nieprzewidywalnego zdarzenia związanego z kradzieżą lub uszkodzeniem kosztownych zegarków. Zegarki o wartości ponad kilka lub kilkunastu tysięcy złotych niemal każde towarzystwo ubezpieczeń zaliczy do mienia ruchomego. Niektóre zegarki potrafią kosztować kilkaset tysięcy złotych, dlatego ubezpieczyciele tego typu modele zaliczają do przedmiotów wartościowych lub mienia specjalnego.