Jak wygląda ubezpieczanie biżuterii?

Biżuterię i cenne dla nas przedmioty można chronić na różne sposoby. Mamy trzy drogi do takiego ubezpieczenia. Najczęściej ujmuje się taki majątek w polisie mieszkaniowej. Jest również możliwość zabezpieczenia mienia w polisie firmowej albo też dedykowanej, która chroni tylko i wyłącznie biżuterię czy zegarki. Warto wiedzieć na czym polega taka właśnie ochrona i z jakim kosztem będzie się wiązać wykupienie takiej polisy.

Jak ubezpieczyć swoją biżuterię?

Biżuterię i cenne dla nas przedmioty można chronić na różne sposoby

Agencje ubezpieczeniowe najczęściej interpretują biżuterię jako elementy ze złota, srebra, bursztynu, kości słoniowej czy też stali szlachetnej. Można tutaj mówić nie tylko o pierścionkach, bransoletkach czy naszyjnikach, ale także na przykład okulary mogą stanowić elementy biżuteryjne. Ubezpieczenia biżuterii (z ofertą których zapoznasz się tutaj: http://www.mgzgama.pl/ubezpieczenia/precjoza-domowe/) najczęściej odbywa się w ramach polisy mieszkaniowej, którą można dodatkowo rozszerzyć. Z takiej polisy możemy ochronić wszystkie przedmioty, które na stałe przechowujemy w naszym domu czy też mieszkaniu. Aby dodatkowo zabezpieczyć biżuterię, będzie konieczne zaznaczenie tego w naszym ubezpieczeniu, tak by w razie szkody móc się na nią powołać.

Drugim wariantem, jaki obejmuje ubezpieczenia biżuterii jest polisa firmowa. Taka opcja jest jednak dostępna tylko i wyłącznie dla podmiotów z branży jubilerskiej. Jest to więc wąska grupa, która może dodatkowo zabezpieczyć swoje mienie.

Od czego ubezpieczyć biżuterię?

Jeśli zdecydujemy się na ubezpieczenia biżuterii w ramach polisy mieszkaniowej czy domu, to automatycznie będzie ona chroniona przed takimi samymi zdarzeniami, jak są objęte ochroną nasze mury czy też inne elementy stałego naszej nieruchomości

Jeśli zdecydujemy się na ubezpieczenia biżuterii w ramach polisy mieszkaniowej czy domu, to automatycznie będzie ona chroniona przed takimi samymi zdarzeniami, jak są objęte ochroną nasze mury czy też inne elementy stałego naszej nieruchomości. Podstawowa polisa obejmie oczywiście pożar czy takie zdarzenia losowe jak piorun, uderzenie samochodu w dom, powódź czy wiatr. Dodatkowo, jesteśmy zabezpieczeni, jeśli dojdzie do kradzieży z włamaniem lub też zwykłej kradzieży, na przykład przez zostawione otwarte okno. To co jest istotne, to fakt, że ubezpieczenie biżuterii w ramach polisy mieszkaniowej obejmie też rabunek, to znaczy jeśli ktoś na ulicy czy w komunikacji miejskiej z użyciem siły ukradnie nam łańcuszek czy zegarek.

Bardziej wartościowa biżuteria może być zabezpieczona odrębną polisą, która przez towarzystwa ubezpieczeniowe jest traktowana jako przedmioty wysoko wartościowe i specjalne. Mamy tutaj określone sumy, które mogą być ujęte w takim ubezpieczeniu. Najczęściej jest to kwota biżuterii, która przekracza wartość 10 000 złotych i taką warto jest zabezpieczyć poprzez dedykowane polisy ubezpieczeniowe.